LAPSEVANEMALE

LAPSE OSKUSED HOIDU TULLES

Me ei eelda, et laps oskab ise riidesse panna ja lahti riietuda, ise süüa ja potil käia.
Me harjutame seda kõike Titutriinus, rahulikus, laspele sobivas tempos, tihedas infovahetuses vanematega.

RIIETUS LASTEHOIUS

Riietuse osas eeldame, et teie laps kannab puhtaid ja mugavaid riideid, milles saab liikuda ning mis võivad näiteks meisterdades või õues määrduda. Lisaks eeldame, et teie lapsel oleks alati mõni lisariietus, mida selga panna, juhuks kui seljas olevad riided näiteks juhtuvad märjaks saama. Vanemate kohustus on, et riided oleksid eakohased ja riideid oleks lapsele piisavalt.
Samuti ootame, et Teie lapsel oleks hooajale vastavaid riideid.

  • Et suvel kannab laps lühikesi pükse, T-särke - lühikeste ja pikkade varrukatega, sandaale, päikesemütsi jne.
  • Talvel on selleks õuekombinesoon või püksi-jope komleks, müts, labakindad (ilma sõrmedeta) ja veekindlad saapad. Õueriietus peab olema ilmastikule vastav, sest me käime iga päev kui vähegi ilm lubab, õues mängimas. Tavalislt lubab! Hea mõte on, et garderoobikapis on alati olemas nii sussid kui ka kummikud.
  • Lämbumisohu tõttu ei tohi lapse riietes olla nööre.
  • SOOVITAME oma lapse riided nimega märgistada, nii on meil Titutriins kergem ja riided ei lähe vahetusse ega kaotsi.
  • Ja pidage meeles, et kui võtate lapse kaasa õuest, siis kontrollige, et lapse asjad saaksid tema garderoobikappi, et need oleks seal järgmisel päeval ka olemas.
  • Kui laps kasutab mähkmeid, siis on vanemate kohustus hoida varustada lapse mähkmeriiulit vastavalt vajadusele
  • Palum elapse garderoobi tuua ka lapsele kamm ja vajadusel patsikummid.
  • Kuna Titutriinus on põrandaküte, sobivad vahetusjalanõudeks ka krõpsuga sokid. Ei pea tingimata olema sussid või sandaletid.

Foto 8A, 8 B

MÄNGUASJAD

Soovitame teil alati kohe alguses kui oma last lastehoidu harjutate, meie Titutriinu lastehoidjaga sel teemal vestelda, et leida just sellelel lapsele parim lahendus mis ei häiriks ka teisi.
Alati kehtib aga see reegel, et teie kui vanemad vastutate endaga kaasavõetud mänguasjade eest ning nende kadumise või katkiminemise korral hüvitist ei maksta.
Kui mänguasi on õhtul kärele tulles kadunud, võib meie lapsehoidjal olla raske selle otsimiseks just sel hetkel aega leida – seetõttu näeme seda eelkõige vanemliku ülesandena. Leitud „kadunud“ mänguasjad paigutatakse nähatavale kohale.
Foto tuleb

SAABUMINE HOMMIKUL

Nii lapsed kui ka vanemad peavad tundma end Titutriinus oodatuna ja nähtuna ning tunnetama sooja vastuvõttu, mistõttu ütleme teile hommikuti tere hommikust ja
vahetame omavahel last puudutava olulise info. Aitame hea meelega lapsi lehvitada ja hüvasti jätta, sest ükski vanem ei tohi lahkuda ilma oma lapsega hüvasti jätmata.
See kehtib ka siis, kui laps on kurb või ärritunud. Alati saab hiljem helistada ja uurida, kuidas läheb.
On oluline, et annaksite edasi info, kui on juhtunud midagi, millele laps võib reageerida tavapärasest erinevalt. Võib juhtuda, et laps on hilja magama läinud, halvasti maganud, köhinud vms, aga ka siis, kui peres on toimunud või toimuvad muutused. Lapsed on väikeste muutuste suhtes sageli väga tundlikud ja kuna me saaksime lapse eest hästi hoolitseda ning teda mõista, on see info meie
jaoks oluline.

LAHKUMINE ÕHTUL

Lapsele järele minnes on oluline võta natuke aega, et meil oleks võimalik lapse kohta infot anda, et mis tegevusi ja avastusi tema päev sisaldas ja kuidas just temal läks.
Püüame teile rääkida, kas on olnud asju, mida teil on oluline teada, nt. kas teie laps on olnud eriti rõõmus, kurb, köhinud, kakelnud jne.
Ja last but not least: Lapse toomisel/tulemisel on oluline, et oleksite kohal ning eeldame, et jätate mobiiltelefoni taskusse. Me ei ütle seda selleks, et olla eriliselt nõudlikud ja raamides, vaid sellepärast, et teie laps vajab teid ja teie tähelepanu.

PÄEVANE UINAK

Titutriinu armastab muinasjutte ja muinasjuttu kuulates saabu ka päevane uni. Lapsi me järsku ning kõvahäälselt ei ärata. Siiski tuleb ette erandeid, nt. kui lapsel on sobimatu unerežiim. Loomulikult teeme selle kallal vanematega koostööd, tõdemaks, et stabiilne unerütm on lapse jaoks oluline. See võib tähendada, et last tuleb teatud aja jooksul äratada ja siinkohal võtame eesmärgiks, et ärkamine toimuks siis, kui laps on unefaasi selles osas, kus ta kõige kergemini magab. See on kõige õrnem ärkamine, "ise ärkamise" järel teine.Tavaliselt saavutab laps lastehoiu päevaune rütmi koos teistega.
Kui me näeme lapse tavapärases unerütmis erinevusi, me kindlasti anname sellest vanematele teada.

HAIGUSED JA PUUDUMINE

Haigeid lapsi me lastehoidu vastu ei võta.
Kui teie laps haigestub päeva jooksul, võtame teiega ühendust ja ootame teid esimesel võimalusel lapsele järele. Seega on väga oluline, et meil oleks teie telefoninumber.
Lapsed on haiged, kui nad saavad teisi lapsi nakatada ja kui nende üldine seisund ei ole korras.
Lapsed on oodatud lastehoidu tagasi, kui nad saavad taas lasteaia igapäevaelus osaleda ja neil puuduvad haigustunnused.
Kui teie laps saab lastehoius raskelt vigastada, võtame teiega/teiega kohe ühendust ning samal ajal võtame ühendust ka lapse enda arstiga või vajadusel esmaabiga, et selgitada välja, kuidas peaksime edasi toimima. Kui arst hindab, et tegemist on kiireloomulise olukorraga, siis sõidutame lapse kiirabisse ja jääme sinna seni, kuni lapsevanem oma lapse juurde kohale jõuab.
Soovime, et võtaksite meiega ühendust telefoni teel, et teavitada lapse puudumisest lastehoiust olenemata sellest, kas ta on haige või võtab lihtsalt vaba päeva.

Ravim

Lastele mõeldud ravimeid me reeglina ei anna – ainult väga erijuhtudel. Kui ravimit tuleb anda, peab etiketil olema lapse nimi ja ravimi manustamise sagedus. Lisaks peavad olema lapse perearsti kirjalikud juhised ravimi manustamise kohta.